KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16322162
nr 1632 2162
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Gårdshästar, Signerad, daterad -41, Olja på duk, 59x71 cm, yttermått inklusive ram: 74x86 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 juli 2024
kl 19:08:56
14/7 15:51:29
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell
nr 1632 2162
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
måndag 15 juli 2024 |
| 14/7 15:51:29 | 1 | Vinnande bud |
Greta Gerell